| Ονομασία μάρκας: | BH |
| Αριθμός μοντέλου: | 368F |
| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | negotiable |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 2000 ΣΕΤ/ΕΤΟΣ |
Η μηχανή BHM368F Edge Banding είναι μια οικονομικά αποδοτική λύση εξοικονόμησης χώρου για ευθεία γραμμή, σχεδιασμένη για να καλύπτει τις ανάγκες των αυξανόμενων επιχειρήσεων κατασκευής επίπλων.Μετρήσεις 3500 × 750 × 1500 mm και βάρος 1000 kg, αυτό το μηχάνημα εξισορροπεί την συμπαγή με την βιομηχανική αντοχή.
Με ταχύτητα μεταφοράς 16m/min και συνολική ισχύ 7kW, επεξεργάζεται αποτελεσματικά πάνελ πάχους από 10 mm έως 60 mm και δέχεται υλικά ράβδου από 0,3 mm έως 3 mm.Το μηχάνημα χειρίζεται ελάχιστα μεγέθη πλάκας 50 mm (εύρος) και 70 mm (μήκος), καθιστώντας το ευέλικτο τόσο για μικρά εξαρτήματα όσο και για τυποποιημένα πάνελ.
Λειτουργώντας με ισχύ 380V/50Hz και πίεση αέρα 0,7MPa, το BHM368F διαθέτει σύστημα ελέγχου μικρουπολογιστή PLC που απλοποιεί τη λειτουργία εξασφαλίζοντας παράλληλα σταθερά, επαναλαμβανόμενα αποτελέσματα.
| Προδιαγραφές | Αξία |
|---|---|
| Βάρος | 1000 κιλά |
| Δύναμη κινητήρα | 7kW |
| Συνολικό μέγεθος | 3500 × 750 × 1500 mm |
| Ταχύτητα τροφοδοσίας | 16m/min |
| Μοντέλο πάχους | 10 έως 60 mm |
| Τετάρτη | 380V 50Hz 3Φάσης (προαιρετικό) |
Με ένα συμπαγές μήκος 3500 mm, αυτό το μηχάνημα ταιριάζει εύκολα σε εργαστήρια με περιορισμένο χώρο στο πάτωμα, διατηρώντας παράλληλα πλήρη λειτουργικότητα.
Το σύστημα ελέγχου PLC που βασίζεται στον χρόνο μειώνει την καμπύλη εκμάθησης για τους νέους χειριστές, επιτρέποντας γρήγορη ρύθμιση και ελάχιστες απαιτήσεις κατάρτισης.
Ο σπειροειδής σχεδιασμός γλάστρου εξασφαλίζει την ομοιόμορφη κατανομή της κόλλας θερμής τήξης σε όλη την άκρη του πάνελ, αποτρέποντας ξηρά σημεία ή υπερβολική συσσώρευση κόλλης.
Η μονάδα κοπής με ένα σιδηροτροχείο λειτουργεί τόσο στα μπροστινά όσο και στα πίσω άκρα του πάνελ, εξαλείφοντας την ανάγκη χειροκίνητης επεξεργασίας.
Ο σταθμός ξυρίσματος στοχεύει ειδικά και αφαιρεί σημάδια κυματισμού και μη γραμμικές ιχθύες κοπής, με αποτέλεσμα να έχει επαγγελματική τελική άκρη.
Η μονάδα γυαλισμού προσθέτει τελικό γυαλί στην σφραγισμένη άκρη, βελτιώνοντας τόσο την οπτική ελκυστικότητα όσο και την αντοχή στην συσσώρευση βρωμιάς.
Η μηχανή αυτή κατασκευάζεται με εύκολα διαθέσιμα κατασκευαστικά στοιχεία, είναι εύκολη στη συντήρηση, μειώνει τον χρόνο στάσης και διατηρεί χαμηλά το κόστος των ανταλλακτικών.
Η μηχανή BHM368F Edge Banding Machine είναι ιδιαίτερα κατάλληλη για:
Ο έλεγχος με μικρουπολογιστή PLC, χρησιμοποιώντας την αρχή του ελέγχου του χρόνου, αυξάνει σημαντικά τη σταθερότητα και την ασφάλεια.
Η συσκευή επικάλυψης με κόλλα θερμαίνει την κόλλα θερμής τήξης μέσα από ένα δοχείο κόλλας και χρησιμοποιεί μια σπειροειδή δομή για την ομοιόμορφη εφαρμογή της κόλλας, εξασφαλίζοντας μια ισχυρή κόλληση.
Το Qitou υιοθετεί μια ενιαία σιδηροτροχιά καθοδήγησης για να κόψει τις άκρες της σανίδας και στα δύο άκρα.
Μετακινητήρας κοπής υψηλής ταχύτητας, η ρυθμιζόμενη λειτουργία είναι πιο βολική και ο δίσκος κράματος εξασφαλίζει ομαλό και ομοιόμορφο κοπή.
Χρησιμοποιείται για την εξάλειψη των σημάτων κυμάτων που προκαλούνται από μη γραμμικές διαδικασίες κοπής κατά τη διάρκεια της κοπής των άκρων, καθιστώντας τα άνω και κατώτερα μέρη του υλικού της άκρης πιο ομαλά και καθαρά.
Η γυάλωση καθιστά το τμήμα σφράγισης της άκρης πιο λεία και αποτελεσματική.